This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
BENQ TK705i - VIDEOPROIETTORE 4K - 3000 ANSI LM
Users feedback
| Price: | €1.581,55 |
|---|---|
| Item code: | BNQ9H.R0C77.57E |
| Brand: | 4718755096327 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
BENQ TK705i è un videoproiettore adatto a presentazioni, intrattenimento e ambienti dove servono immagini luminose e definite. Tra le caratteristiche principali: VIDEOPROIETTORE 4K e 3000 ANSI LM. Pensato per offrire una buona esperienza visiva in ambito domestico o professionale.
| Projector | |
|---|---|
| Projector brightness | 3000 ANSI lumens |
| Projection technology | DLP |
| Projector native resolution | UHD 4K (3840x2160) |
| Contrast ratio (typical) | 600000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Smart projector | |
| Number of colours | 1.07 billion colours |
| Keystone correction, horizontal | -20 - 20° |
| Keystone correction, vertical | -30 - 30° |
| Light source | |
| Light source type | LED |
| Service life of light source | 20000 h |
| Service life of light source (economic mode) | 30000 h |
| Lens system | |
| Zoom capability | |
| Zoom ratio | 1.3:1 |
| Throw ratio | 1.0 - 1.3 |
| Offset | 100% |
| Video | |
| Full HD | |
| Video colour modes | Bright cinema, Cinema |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| DVI port | |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 Type-A ports quantity | 1 |
| Audio (L/R) out | 1 |
| DC-in jack | |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | |
| Network | |
| Smart TV | |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Features | |
| Interactive | |
| Noise level | 26 dB |
| Country of origin | China |
| AirPlay | |
| Video apps | Google TV |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Multimedia | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | |
| RMS rated power | 16 W |
| Design | |
| Product type | Standard throw projector |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Grey |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power consumption (typical) | 250 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Packaging content | |
| Remote control included | |
| Batteries included | |
| Mounting brackets included | |
| Manual | |
| Cables included | Power |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.8 kg |
| Width | 229.2 mm |
| Depth | 249.7 mm |
| Height | 168.2 mm |
| Package width | 285 mm |
| Package depth | 305 mm |
| Package height | 275 mm |
| Package weight | 6.3 kg |
