This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
BENQ LH750 - VIDEOPROIETTORE LED - FHD - 5000 LMS - SPEAKER IN
Users feedback
| Price: | €1.868,24 |
|---|---|
| Item code: | BNQ9H.JSY77.14E |
| Brand: | 4718755094620 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
BENQ LH750 è un videoproiettore adatto a presentazioni, intrattenimento e ambienti dove servono immagini luminose e definite. Tra le caratteristiche principali: VIDEOPROIETTORE LED, FHD, 5000 LMS e SPEAKER IN. Pensato per offrire una buona esperienza visiva in ambito domestico o professionale.
| Projector | |
|---|---|
| Projector brightness | 5000 ANSI lumens |
| Projection technology | DLP |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Contrast ratio (typical) | 500000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of colours | 1.07 billion colours |
| Vertical scan range | 23 - 120 Hz |
| Horizontal scan range | 15 - 135 kHz |
| Light source | |
| Light source type | LED |
| Service life of light source | 20000 h |
| Service life of light source (economic mode) | 30000 h |
| Video | |
| Full HD | |
| 3D | |
| Video colour modes | Vivid |
| Supported video modes | 1080p |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA), 3840 x 2160 |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI connector type | Full-size |
| HDMI version | 2.0b |
| DVI port | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 2.0 Type-A ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Serial interface type | RS-232 |
| Network | |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Features | |
| Noise level | 34 dB |
| Noise level (economic mode) | 29 dB |
| HDCP | |
| Preset modes | 3D, Bright, Infographic, Presentation, sRGB |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| High Dynamic Range (HDR) supported | |
| Multimedia | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | |
| RMS rated power | 20 W |
| Number of built-in speakers | 1 |
| Design | |
| Market positioning | Portable |
| Product colour | White |
| Display | |
| Built-in display | |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power consumption (typical) | 360 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Technical details | |
| Doesn't contain | Mercury |
| Packaging content | |
| Remote control included | |
| Batteries included | |
| Quick start guide | |
| Manual | |
| Cables included | AC, HDMI |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.5 kg |
| Width | 420.7 mm |
| Depth | 286.1 mm |
| Height | 131.7 mm |
