This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
BENQ GV32 - VIDEOPROIETTORE FHD - 500 ANSI LM - HDR10
Users feedback
| Price: | €548,41 |
|---|---|
| Item code: | BNQ9H.R0K77.59E |
| Brand: | 4718755097461 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
BENQ GV32 è un videoproiettore adatto a presentazioni, intrattenimento e ambienti dove servono immagini luminose e definite. Tra le caratteristiche principali: VIDEOPROIETTORE FHD, 500 ANSI LM e HDR10. Pensato per offrire una buona esperienza visiva in ambito domestico o professionale.
| Projector | |
|---|---|
| Projector brightness | 500 ANSI lumens |
| Projection technology | DLP |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Contrast ratio (typical) | 100000:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of colours | 16.7 million colours |
| Vertical scan range | 23 - 62 Hz |
| Horizontal scan range | 15 - 135 kHz |
| Keystone correction, horizontal | ±30° |
| Colour gamut | 95% |
| Keystone correction, vertical | ± 20° |
| Light source | |
| Light source type | LED |
| Service life of light source | 20000 h |
| Service life of light source (economic mode) | 30000 h |
| Lens system | |
| Zoom type | Fixed |
| Throw ratio | 1.2 |
| Offset | 100% |
| Video | |
| Full HD | |
| Video colour modes | Bright cinema, Cinema, Game, Living room, Sports |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 3860 x 2160 |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0b |
| USB 2.0 Type-C ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Network | |
| Smart TV | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Storage | |
| Card reader integrated | |
| Features | |
| Noise level | 26 dB |
| Noise level (economic mode) | 24 dB |
| HDCP | |
| AirPlay | |
| Multimedia | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | |
| Built-in woofer | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 16 W |
| Design | |
| Market positioning | Home cinema |
| Product colour | White |
| Display | |
| Built-in display | |
| Power | |
| Power source | AC |
| Power consumption (typical) | 80 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Cord length | 1.8 m |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Remote control included | |
| Batteries included | |
| Manual | |
| Carrying case | |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.6 kg |
| Width | 130 mm |
| Depth | 191.4 mm |
| Height | 211.2 mm |
