This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
SONY PLAYSTATION DUALSENSE WIRELESS CONTROLLER PS5 (CHROMA INDIGO)
Users feedback
| Price: | €72,46 |
|---|---|
| Item code: | SON1000044152 |
| Brand: | 711719587576 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
SONY 1000044152 è un controller pensato per offrire comandi precisi, comfort di utilizzo e una buona esperienza di gioco.
| Input device | |
|---|---|
| Device type | Gamepad |
| Gaming platforms supported | PlayStation 5 |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Gaming control function buttons | D-pad, Home button, Options button, Share button, Start button |
| Reflex vibration | |
| Analog thumbsticks | |
| Built-in touchpad | |
| Shoulder buttons | |
| LED backlight | |
| Backlight colour | Multicolour |
| Force feedback | |
| Number of axis | 6 |
| Gyroscope | |
| Accelerometer | |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Device interface | Bluetooth/USB |
| USB connector type | USB Type-C |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Frequency range | 5 GHz |
| Headphone out | |
| Combo headphone/mic port | |
| Ergonomics | |
| Product colour | Indigo |
| Auto calibration | |
| Ergonomic triggers | |
| Plug and Play | |
| Built-in speaker(s) | |
| LED indicators | |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Battery |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery capacity | 1560 mAh |
| Rechargeable battery | |
| Battery voltage | 3.65 V |
| Input voltage | 5 V |
| Input current | 1.5 A |
| Packaging content | |
| User guide | |
| Manual | |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 106 mm |
| Height | 66 mm |
| Weight | 280 g |
