This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
JBL WAVE BEAM 2 (BLU) - AURICOLARI IN-EAR BLUETOOTH
Users feedback
| Price: | €52,67 |
|---|---|
| Item code: | JBLWAVEBEAM2-BL |
| Brand: | 1200130015274 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
JBL WAVE BEAM 2 sono auricolari pensati per ascolto quotidiano, chiamate e mobilità con comfort e praticità. Tra le caratteristiche principali: AURICOLARI IN-EAR BLUETOOTH.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | Blue |
| Protection features | Dust resistant, Waterproof |
| International Protection (IP) code | IP54, IPX2 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Suitable for outdoor use | |
| Suitable for indoor use | |
| Number of paired devices remembered | 8 |
| Sound pressure level (max) | 95 dB |
| Certification | UKCA |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Frequency band | 2.42.4835 |
| Headphones | |
| Intraaural headphones type | Earbuds |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 16 O |
| Headphone sensitivity | 100 dB |
| Driver type | Dynamic |
| Driver unit | 8 mm |
| Noise canceling | |
| Noise canceling type | Active |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Microphone sensitivity | -38 dB |
| Number of microphones | 4 |
| Battery | |
| Battery operated | |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Left earpiece battery capacity | 50 mAh |
| Right earpiece battery capacity | 50 mAh |
| Battery technology (charging case) | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity (charging case) | 550 mAh |
| Continuous audio playback time (ANC off) | 10 h |
| Continuous audio playback time (ANC on) | 8 h |
| Talk time (ANC off) | 6 h |
| Talk time (ANC on) | 5.5 h |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Left earpiece weight | 4.3 g |
| Right earpiece weight | 4.3 g |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 64.3 x 25.8 x 48 mm |
| Ear pad dimensions (W x D x H) | 32.4 x 22 x 23.3 mm |
| Charging case weight | 41 g |
| Packaging data | |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 32 mm |
| Package height | 123 mm |
| Package weight | 550 g |
| Package type | Hanging box |
| Packaging content | |
| Charging case connector type | USB Type-C |
| Charging case | |
| AC adapter included | |
| Quick start guide | |
| Warranty card | |
| Safety sheet | |
| Cables included | USB Type-C |
| Extra earbuds | |
| Quantity | 1 |
| Power | |
| USB Type-C required charging power (max) | 5 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 2.5 W |
| USB Type-C charging port | |
| USB Power Delivery (USB PD) | |
