This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
Product category
JBL TUNE 500 (WHITE) - CUFFIE OVEREAR CON MICROFONO
Users feedback
| Price: | €17,73 |
|---|---|
| Item code: | JBLT500W |
| Brand: | 6925281939938 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
JBL TUNE 500 è un accessorio audio/video utile per call, registrazioni e videoconferenze con acquisizione chiara della voce. Tra le caratteristiche principali: CUFFIE OVEREAR CON MICROFONO.
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headphones |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Music |
| Headset type | Binaural |
| Product colour | White |
| Control type | Buttons |
| Foldable | |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | |
| 6.35 mm connector | |
| USB connectivity | |
| Bluetooth | |
| Headphones | |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Driver type | Dynamic |
| Driver unit | 3.2 cm |
| Microphone | |
| Microphone type | In-line |
| Battery | |
| Continuous audio playback time | 16 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 148 g |
| Packaging data | |
| Package width | 223 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package weight | 316 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Export Control Classification Number (ECCN) | China |
| Products per pallet layer | 75 pc(s) |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 90 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 450 pc(s) |
| Pallet GTIN (EAN/UPC) | 6925281939938 |
| Master (outer) case width | 257 mm |
| Master (outer) case length | 265 mm |
| Master (outer) case height | 227 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2 kg |
| Master (outer) case volume | 0.015 cm³ |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 6925281939938 |
| Technical details | |
| Pallet net weight | 179.7 kg |
| Other features | |
| 2.5 mm connector | |
