This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
HP 131A CIANO - TONER ORIGINALE
Users feedback
| Price: | €103,96 |
|---|---|
| Item code: | HPCF211A |
| Brand: | 0886111334971 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
HP CF211A è un consumabile compatibile studiato per stampe nitide e resa affidabile nella gestione quotidiana dei documenti. Tra le caratteristiche principali: TONER ORIGINALE. Ideale per una gestione pratica dei documenti con prestazioni adatte all’uso quotidiano.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 131 toner cartridges work with: |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1800 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF211A |
| Total amount of recycled materials used for making | 19% |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 365 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 600 g |
| Packaging data | |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package type | Box |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.5 |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.5 |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Maximum number of stacking cartons | 40 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 216 pc(s) |
| Pallet gross weight | 193.3 kg |
| Pallet weight (EU) | 193.3 kg |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1139 mm |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1139 mm |
| Technical details | |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
