This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
HP EVOMORE 308e BLACK (7FP22UE) - CARTUCCIA ORIGINALE
Users feedback
| Price: | €33,61 |
|---|---|
| Item code: | HP7FP22UE |
| Brand: | 0196786390579 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
HP 7FP22UE è un consumabile compatibile studiato per stampe nitide e resa affidabile nella gestione quotidiana dei documenti. Tra le caratteristiche principali: CARTUCCIA ORIGINALE. Ideale per una gestione pratica dei documenti con prestazioni adatte all’uso quotidiano.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 308e ink cartridge works with: |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 320 pages |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| Product colour | Multicolour |
| HP segment | Premium Home |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 54 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 32 mm |
| Weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 113 mm |
| Package depth | 37 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 47.9 g |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| Compatibility | HP 308e ink cartridge works with: |
| Compatibility | HP 308e ink cartridge works with: |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Technical details | |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Box contents | 1 Ink Cartridge |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1920 pc(s) |
| Pallet gross weight | 122 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 3.19 kg (7.04 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 833.1 mm (47.2 x 31.5 x 32.8") |
| Pallet weight (imperial) | 122.2 kg (269.5 lbs) |
