This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
EQUIP 128893 - CAVO USB-C 90 GRADI (M) / USB-A 2.0 (M) - 3M
Users feedback
| Price: | €11,32 |
|---|---|
| Item code: | EQU128893 |
| Brand: | 4015867231098 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
EQUIPE 128893 è un cavo pensato per collegamenti stabili e ordinati, adatto a uso quotidiano domestico o professionale. Tra le caratteristiche principali: CAVO USB-C 90 GRADI (M) / USB-A 2.0 (M) e 3M. Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Angled |
| Connector material | Nickel |
| Magnetically shielded | |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor material | Copper |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Cable type | Round cable |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | |
| Power | |
| Input current (max) | 5 A |
| Input voltage | 20 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Weight | 110 g |
| Packaging data | |
| Package type | Bag |
| Package width | 275 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 175 mm |
| Package weight | 120 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS, CE |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
