This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
EQUIP 12888107 - CAVO USB-C 2.0 (M) / USB-A (M) - 1M
Users feedback
| Price: | €4,12 |
|---|---|
| Item code: | EQU12888107 |
| Brand: | 4015867198698 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
EQUIPE 12888107 è un cavo pensato per collegamenti stabili e ordinati, adatto a uso quotidiano domestico o professionale. Tra le caratteristiche principali: CAVO USB-C 2.0 (M) / USB-A (M) e 1M. Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| AWG wire size | 30 |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Cable diameter | 3.8 mm |
| Width | 15.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Height | 1000 mm |
| Weight | 40 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 14 mm |
| Package height | 175 mm |
| Package weight | 43 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
