This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
EQUIP 128852 - CAVO USB-A 2.0 PROLUNGA F / M - 5M
Users feedback
| Price: | €3,69 |
|---|---|
| Item code: | EQU128852 |
| Brand: | 4015867164747 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
EQUIPE 128852 è un cavo pensato per collegamenti stabili e ordinati, adatto a uso quotidiano domestico o professionale. Tra le caratteristiche principali: CAVO USB-A 2.0 PROLUNGA F / M e 5M. Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Connector gender | Male/Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| AWG wire size | 28 |
| Magnetically shielded | |
| Number of shielding layers | 2 |
| Maximum data transfer rate | 0.48 Gbit/s |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 5 m |
| Width | 15.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Height | 5000 mm |
| Weight | 98 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Bag |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 275 mm |
| Package weight | 100 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
