This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
EQUIP 128347 - CAVO USB-C 3.2 (M) / USB-C 3.2 (M) - PD - 2M
Users feedback
| Price: | €6,37 |
|---|---|
| Item code: | EQU128347 |
| Brand: | 4015867226629 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
EQUIPE 128347 è un cavo pensato per collegamenti stabili e ordinati, adatto a uso quotidiano domestico o professionale. Tra le caratteristiche principali: CAVO USB-C 3.2 (M) / USB-C 3.2 (M), PD e 2M. Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Magnetically shielded | |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Weight | 92 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Polybag |
| Package width | 275 mm |
| Package depth | 0.0600 mm |
| Package height | 175 mm |
| Package weight | 99.5 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS, CE |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Country of origin | China |
