This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
CONCEPTRONIC ETTA02B12 - CAVO USB-C 3.2 (M) / USB-C (M) - 100W FAST CHARGING - 1.2M
CONCEPTRONIC ETTA02B12 - CAVO USB-C 3.2 (M) / USB-C (M) - 100W FAST CHARGING - 1.2M
Users feedback
| Price: | €10,47 |
|---|---|
| Item code: | CONETTA02B12 |
| Brand: | 4015867237908 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
CONCEPTRONIC ETTA02B12 è un cavo pensato per collegamenti stabili e ordinati, adatto a uso quotidiano domestico o professionale. Tra le caratteristiche principali: CAVO USB-C 3.2 (M) / USB-C (M), 100W FAST CHARGING e 1.2M. Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Features | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Cable jacket type | Braided |
| Maximum data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Maximum data transfer rate | 20000 Mbit/s |
| Cable type | Round cable |
| Product colour | Black |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | |
| Power | |
| Output voltage | 20 V |
| Output current (max) | 5 A |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.2 m |
| Width | 3.8 mm |
| Depth | 3.8 mm |
| Height | 1200 mm |
| Weight | 35 g |
| Packaging data | |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 37 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 45 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Master (outer) case width | 400 mm |
| Master (outer) case length | 200 mm |
| Master (outer) case height | 300 mm |
| Master (outer) case gross weight | 4.6 kg |
| Products per pallet | 40 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross height | 2 m |
| Harmonized System (HS) code | 8544421900 |
| Country of origin | China |
