This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
ASUS GeForce GT 1030 2GB DDR5 - SCHEDA VIDEO A BASSO PROFILO (BRK 90YV0AT2-M0NA00)
ASUS GeForce GT 1030 2GB DDR5 - SCHEDA VIDEO A BASSO PROFILO (BRK 90YV0AT2-M0NA00)
Users feedback
| Price: | €99,88 |
|---|---|
| Item code: | ASU90YV0AT2-M0NA00 |
| Brand: | 4712900910223 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
ASUS 90YV0AT2-M0NA00 è una soluzione affidabile pensata per un utilizzo pratico, con caratteristiche utili per l’uso quotidiano. Tra le caratteristiche principali: SCHEDA VIDEO A BASSO PROFILO (BRK 90YV0AT2-M0NA00).
| Processor | |
|---|---|
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Graphics processor | GeForce GT 1030 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| CUDA | |
| CUDA cores | 384 |
| Processor frequency | 1266 MHz |
| Processor boost clock speed | 1506 MHz |
| FireStream | |
| Memory | |
| Discrete graphics card memory | 2 GB |
| Graphics card memory type | GDDR5 |
| Memory bus | 64 bit |
| Memory clock speed | 6008 MHz |
| Ports & interfaces | |
| Interface type | PCI Express 3.0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Performance | |
| PhysX | |
| TV tuner integrated | |
| DirectX version | 12.0 |
| OpenGL version | 4.5 |
| HDCP | |
| Dual Link DVI | |
| Full HD | |
| Design | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Black, Blue |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Weight & dimensions | |
| Length | 169 mm |
| Depth | 21 mm |
| Height | 69 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| User guide | |
| Drivers included | |
| Bundled software | ASUS GPU Tweak |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
