This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
COUGAR OMNY X (WHITE) - PC CASE MID TOWER - 4 VENTOLE RGB + HUB (supp GPU VERTICAL)
COUGAR OMNY X (WHITE) - PC CASE MID TOWER - 4 VENTOLE RGB + HUB (supp GPU VERTICAL)
Users feedback
| Price: | €141,33 |
|---|---|
| Item code: | COCGR2WA3WRGB |
| Brand: | 4710483779459 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
COUGAR CGR-2WA3W-RGB è un hub versatile per ampliare la connettività della postazione con porte utili per lavoro e produttività. Tra le caratteristiche principali: PC CASE MID TOWER e 4 VENTOLE RGB + HUB (supp GPU VERTICAL). Perfetto per realizzare una postazione ordinata e connessioni affidabili.
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Midi Tower |
| Type | PC |
| Product colour | White |
| Supported motherboard form factors | ATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Number of expansion slots | 7 |
| Side window | |
| Illumination | |
| Cable management | |
| Maximum CPU cooler height | 17 cm |
| Maximum graphics card length | 38 cm |
| Maximum PSU length | 20 cm |
| Power supply | |
| Power supply included | |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | |
| Cooling | |
| Front fans installed | 2x 160 mm |
| Number of front fans supported (max) | 2 |
| Front fans diameters supported | 120,140,160 mm |
| Number of side fans supported (max) | 3 |
| Side fans diameters supported | 120 mm |
| Number of rear fans supported (max) | 2 |
| Rear fans diameters supported | 120,140 mm |
| Fan speed | 300 - 1200 RPM |
| Front radiator sizes supported | 120,140,240,280 mm |
| Side radiator sizes supported | 240,360 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120,140,240,280 mm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | |
| Storage | |
|---|---|
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5" |
| Other features | |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8473309000 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 635 mm |
| Package height | 575 mm |
| Package weight | 15.4 kg |
| Weight & dimensions | |
| Width | 300 mm |
| Depth | 470 mm |
| Height | 520 mm |
| Weight | 12.6 kg |
