This website uses cookies to give you the best experience. By using this website you consent to the use of the cookies.
VULTECH VPS-A500ER - ALIMENTATORE ATX 500W CON VENTOLA DA 12CM TERMOREGOLATA
VULTECH VPS-A500ER - ALIMENTATORE ATX 500W CON VENTOLA DA 12CM TERMOREGOLATA
Users feedback
| Price: | €16,64 |
|---|---|
| Item code: | VULVPS-A500ER |
| Brand: | 8052780306416 |
| Availability: | Available Consegna in 24/48 ore! |
| Quantity: |
Description
VULTECH VPS-A500ER è una soluzione di ricarica compatta e affidabile, ideale per alimentare dispositivi compatibili con rapidità e sicurezza. Tra le caratteristiche principali: ALIMENTATORE ATX 500W CON VENTOLA DA 12CM TERMOREGOLATA. Una scelta utile per chi cerca praticità, affidabilità e ricarica efficiente.
| Power | |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| Power protection features | Over current, Over power |
| Ports & interfaces | |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Motherboard power cable length | 60 cm |
| Number of SATA power connectors | 3 |
| SATA power cable length | 600 mm |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 1 |
| CPU P4 connector (4-pin) | 1 |
| CPU power connector (4+4 pin) | |
| CPU power cable length | 60 cm |
| Performance | |
| Purpose | PC |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| ATX version | 2.3 |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cooling type | Active |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| On/off switch | |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
